top of page

Педагогіка партнерства -

                 ключовий компонент формули Нової школи

Якщо твої наміри на рік - сій жито,

на десятиліття - саджай дерево,

на віки - виховуй дітей. 

                             Народна мудрість

«Якщо вчитель став другом дитини, якщо ця дружба осяяна благородним захопленням, поривом до чогось світлого, розумного, у серці дитини ніколи не з’явиться зло», – писав Василь Сухомлинський.

Педагогіка партнерства в дії

       Добре коли всі разом, злагоджено, як один єдиний механізм спрацьовує колектив. Внаслідок такої спільної роботи виходять неймовірні речі!

      Наш великий, дружній колектив 3-Б класу( батьки, вчитель, діти) прийняв участь у патріотичному флешмобі присвяченому  Дню Соборності України. Дивлячісь на результат спільної роботи, відчувається гордість за наших дітей, за нашу Україну!  Хочеться впевнено сказати, що наші діти - це надійне майбутнє нашої Батьківщини!

Телеміст між учнями сходу і заходу країни

У листопаді 2018 року ,я зі своїми учнями та батьками підготували і провели телеміст із учнями Буської ЗОШ І-ІІІ ступенів, що на Львівщині"Схід і захід разом"

Це був спільний проєкт, до якого ми готувалися разом з родинами тут на сході країни у місті Старобільську, так і родини учнів з Буська. Діти спілкувалися між собою через скайп, обмінялися подарунками, розповіли про особливості кожен свого міста та навчання. Батьки і діти, з зацікавленням спостерігали за тим, що ж відбувалося на іншому боці екрану. Отже, без педагогіки партнерства, без допомоги і підтримки батьків, таких розмірів захід навряд чи вдалося б нам провести самотужки.

Свято 8 Березня!

     8 Березня у нашій шкільній родині відбулося свято. Сім ї приймали участь у конкурсах, вікторинах.  І,звичайно ж, перемога була за дружніми, міцними родинами. Батьки своєю участю   підтримували дітей, надихали ,а діти , я впевнена, візьмуть за приклад таке дбайливе ставлення.

    Не даремно говориться в народній мудрості: "Не вчи словом, а вчи ділом"

Участь у ярмарку "Золоті дари осені"

     Хто ж , як не батьки допоможуть у підготовці та розпродажу власноруч приготовлених виробів з дарунків осені.

    Дітлахам пощастило, що у них такі підприемливі батьки! Є з кого брати приклад!

   Увага! Увага! Спішіть-поспішайте!

Господарі й гості, ви нас не минайте.

На ярмарок просимо – гуртом, поодинці,

Чекають на вас тут чудові гостинці!

Тут щедрі дарунки із саду, городу,

Тут пісня і жарти усім в нагороду!

 

 

День людей похилого віку

У цей день зібралася вся поважна родина нашого гласу. Бабусі і дідусі разом зі своїми онуками співали пісень, приймали участь у конкурсах. Не обійшлося і без сліз радості та гордості за свою малечу, коли діти висловлювали слова вдячності своїм коханим бабусям і дідусям.

"Іде Святий Миколай"

    До цього свята всі , як батьки так і діти, готувалися дуже ретельно.

    Власноруч виготовляли декорації, прикрашали клас, замовляти пряники та кондитерську фарбу для них. Тато  однієї учениці погодився бути Святим Миколаєм. Стільки ж вражень було у дітей, коли Миколайчик кожному подарував солоденький гостинчик!  А ще більше сподобалося дітям власноруч, на свій власний розсуд ,розфарбовувати  з батьками  свої подаруночки.

20181218_081821.jpg

.Святий Миколаю,    

 Я тебе благаю:

 Пошли  щастя й світлу долю

 Козацькому краю.

 Усім добрим діткам            

 Принеси гостинці

 І подаруй Божу ласку

 Кожній сиротинці.

Подорож екологічною тропою

" Лесное ожерелье" 

Ця тропа знаходиться в Ямпільському лісничестві. Захоплювала подих двухгодинна подорож маршрутом з 12 –ма зупинками, які оснащені оригінальними ділянками та інформаційними стендами з яких , як діти так і дорослі, багато чого дізналися про ліс та його мешканців. Всім дуже запам̓ яталася паромна переправа на острів Кохання, чудовий ландшафтний зоопарк та дендропарк. Але найбільше вражень ВСІ отримали від тропи, яку треба було подолати босоніж. Стежка була вкрита то гострими камінцями, то шишками, то розпеченим камінням, зрубами дерев, то ще чимось . Кожному було цікаве це випробування, і кожен провіряв себе на витривалість. У цьому випробуванні більше діти були прикладом для своїх батьків.

20190610_123811.jpg

Відвідування фітнес клубу "Рой" 

         Батьки – помічники вчителя

 Одним із методів активізації батьків є  шкільні активності, що розмивають грань між школою та домом: свято «Дідусів і Бабусь», допомога у проведенні шкільної екскурсії, чи день, коли батьки-волонтери завітають на урок аби розказати про власну професію дітям. Але краще це зробити , звичайно ж, на підприємстві, де працюють батьки. Дуже цікавою та корисною була екскурсія у фітнес клуб "Рой" де працює мама Гліба. Багато хто з дітей визначився з вибором професії у майбутньому. Частково цей метод нагадує мережеву освіту, бо школа дає знання та навички за допомогою зовнішніх спеціалістів. То чому б батькам не стати такими спеціалістами? 

Батьківські збори 

   Співпраця з батьками - це спілкування «на рівних», де нікому не належить привілей вказувати, контролювати, оцінювати.

   Від спільної роботи батьків і педагогів виграють всі сторони педагогічного процесу: батьки беруть активну участь у житті дітей, тим самим краще розуміючи і налагоджуючи відносини; педагоги, взаємодіючи з батьками, дізнаються більше про дитину, що дозволяє підібрати ефективні засоби виховання і навчання. Головне ж полягає в тому, що діти, опинившись в єдиному виховному просторі, відчувають себе комфортніше, спокійніше, впевненіше, в результаті чого краще вчаться і мають набагато менше конфліктів з дорослими і однолітками.

Співпраця з дітьми і батьками на карантині 

   «Освіта через усе життя» - нова формула освіти, необхідність якої вимагає сучасна цивілізація з її гуманізацією і демократизацією суспільних відносин, швидкою зміною техніки і технологій.

   На сьогодні це можливо лише за умови впровадження сучасних ідей і технологій освіти. Саме ця потужна науково-педагогічна база в сукупності з сучасними розробками в галузі інформаційних засобів сприяє розвитку дистанційного навчання.

   Під час дистанційного навчання співпраця між батьками та вчителем стала ще тіснішою.

   Всі завдання  вчителя виконувалися вчасно, стовідсотково, а деякі родини  проявили свою креативність та творчий підхід у навчальних проєктах, таких як: "Збери Великодній кошик", " Перелітні птахи України", " День Перемоги" 

Проєктна робота " Перелітний птах України" 

9 травня - День Перемоги!

   Саме під час дистанційного навчання , спілкуючись  з батьками, виникла ідея створення стенду " Народні символи України".

   Метою цього  проєкту є розширення  знань школярів про народні символи України; збагачення знань учнів про чудодійні обереги нашого життя і виховання  глибокого почуття любові до рідного краю, сприяння патріотичному вихованню; формування естетичних смаків; уміння  бачити красу, велич рідної природи, збереження народних 

традицій і звичаїв.

    Ще попереду багато чого задумано. Але хочеться сказати, що тільки через педагогіку партнерства можливе  - спілкування, взаємодія та співпраця між учителем, учнем і батьками. Учні, батьки та вчителі, об’єднані спільними цілями та прагненнями, є добровільними й зацікавленими спільниками, рівноправними учасниками освітнього процесу і відповідають за результат. Модель взаємодії: партнерство, повага, довіра, рівність, відповідальність, добровільність, діти, родина, педагоги, діалог. Саме педагогіка партнерства дозволяє нам успішно будувати стосунки з оточуючими, оскільки без взаємодії з іншими людьми, без розуміння своїх та їхніх почуттів неможливо досягти спільних цілей.

© 2023 Имя сайта. Сайт создан на Wix.com

bottom of page